folia aluminiowa gruba budowlana

Folia aluminiowa — materiał o wielu zastosowaniach izolacyjnych

Co zawiera artykuł

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego folia aluminiowa jest tak popularna w budownictwie? To wszechstronny materiały, które oferuje nie tylko skuteczną barierę termiczną dla pary wodnej czy wiatru, ale także dodatkową ochronę konstrukcji. W poniższym artykule przyglądamy się bliżej jej rodzajom oraz korzyściom, jakie może przynieść podczas budowy i modernizacji budynków. Warto wybrać folię zbrojną czy gładką? Ile minimetrów ma gruba budowlana folia aluminiowa? Sprawdź w poniższym artykule!

Folia aluminiowa zbrojona czy gładka? 

Przeglądając strony internetowe, można łatwo zgubić się w gąszczu możliwości. Folia aluminiowa zbrojona czy gładka — co wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od konkretnych potrzeb, warunków aplikacyjnych czy wymagań projektowych. Samodzielny research może być czasochłonny, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców w wybranym sklepie budowlanym. Dla ułatwienia decyzji przygotowaliśmy poniżej krótkie porównanie obu rozwiązań.

Folia zbrojona zawiera dodatkową siatkę, która jest wykonywana z włókna szklanego lub poliestrowego. Dzięki temu zapewnia większą wytrzymałość mechaniczną. Stąd jest odpowiednia do zastosowań wymagających szczególnej szczelności i trwałości, stanowiąc swoisty płaszcz ochronny izolacji. Sprawdza się zarówno w przypadku kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, jak i do pokrywania warstw głuszących czy mat izolacyjnych. 

Natomiast folia gładka jest znacznie bardziej elastyczna, stąd również łatwiejsza w montażu. Po jej nałożeniu powstaje niepalna i wodoszczelna warstwa izolacyjna. Folia aluminiowa gładka jest również lżejsza od zbrojeniowej. Możesz też spotkać się z informacją, że należy ona do klasy materiałów typu A1 zgodnie z DIN 4102. Co to oznacza? Gwarancję odporności na środki chemiczne, tłuszcze, kwasy i oleje (poza środkami alkalicznymi rozpuszczalnymi w wodzie i fluoru). Świadczy to również o niepodatności na gnicie, co bywa istotne przy montażu w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych.

folia alu do izolacji

Reasumując, jeśli potrzebujesz dodatkowej wytrzymałości, zwłaszcza w miejscach narażonych na obciążenia, folia aluminiowa zbrojona może być lepszym rozwiązaniem. Natomiast w przypadku prostych zastosowań izolacyjnych, folia gładka może być równie skuteczna, a ponadto — łatwiejsza i szybsza w użyciu. Co ważne, oba rozwiązania są odporne na korozję, jako że aluminium w połączeniu z powietrzem i wilgocią tworzy naturalną tlenkową warstwę ochronną.   

Skuteczna izolacja z grubą budowlaną folią aluminiową 

Interesuje Cię folia aluminiowa izolacyjna o większej grubości? Zwróć uwagę na materiały, które mają co najmniej 0,20 mm. Przykładowo folia aluminiowa Alugrobkorn o tych parametrach jest nie tylko wyjątkowo wytrzymała, ale również ekologiczna. Jednocześnie w jej składzie nie znajduje się nic, co mogłoby stać się pożywką dla bakterii czy robactwa. Ta gruba budowlana folia aluminiowa czeka na Ciebie w Centrum Izolacji. 

Dostępne są tam również maty kauczukowe Armaflex Duct Alu. Folia aluminiowa zbrojona włóknem szklanym stanowi ich zewnętrzną warstwę, dzięki czemu nadaje izolacji estetyczny wygląd oraz ułatwia zachowanie czystości. Jest to rozwiązanie samoprzylepne, co znacznie ułatwia i przyspiesza montaż. Dodatkowo przy zakupie co najmniej 5 kartonów mat kauczukowych możesz skorzystać z darmowej dostawy. 

Sklep.CentrumIzolacji.com.pl to jednak znacznie więcej. Znajdziesz tam szereg rozwiązań usprawniających pracę, wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia, a także profesjonalne doradztwo — wszystko w jednym miejscu.

Udostpnij:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane artykuły

Dołacz do naszego newslettera